V priebehu niekoľkých posledných sto rokov sa našlo veľké množstvo rôznych predmetov, artefaktov, ako im hovorí väčšina dnešných vedcov, ktoré poskytujú svedectvo o tom, že existencia Slovanov nebola tak krátka a primitívna, ako sa nám to snažia vnútiť poprední súčasní historici. Tieto predmety dokazujú, že Slovania na našej planéte boli alebo žili už veľmi dávno – pred mnohými miliónmi alebo dokonca miliardami rokov… Je však tragické, že veľké množstvo týchto artefaktov boli naschvál „stratené“ alebo dokonca vedcami zničené… Ale všetko zničiť nedokázali.
Sídlisko Diring-Jurjach bolo objavené v roku 1982 na rieke Lena
na Sibíri asi 140 km od Jakutska. Tento objav mal účinky bomby, pretože doterajšie tvrdenie, že človek pochádza z Afriky, sa zničil. Vek vrstvy diringskej kultúry podľa odhadov výskumníkov je 2 – 3 milióny rokov. Tieto výpočty uskutočnili najlepší z najlepších archeológov
z USA, Kanady a Európy a výsledky boli preverené geologicko-geomorfologickými, paleomagnetickými a inými, avšak najspoľahlivejšími metódami. Výsledok datovania bol rovnaký.
Za 13 rokov sa odkrylo 32 000 m2 územia a objavilo sa 4 500 predmetov, ako zbrane, nástroje, ktoré používalo tamojšie obyvateľstvo spred 1 až 2 miliónmi rokov.
Archeologické materiály v Diring-Jurjach, predstavované archaickou kamienkovou kultúrou, ukazujú najjednoduchšiu formu technológie premeny kameňa na nástroje. Boli tu objavené oblasti, kde balvany boli rozdrvené (táto technika je úplne prvotným spracovaním kameňa) a ich následné spracovanie za účelom získania nástrojov.
Kamienková Diringova kultúra nemá žiadne známky dokonalejšieho spracovania kameňa. Preto by sa dalo uvažovať o tzv. prvej fáze pracovných procesov, v ktorých dochádza k premene rôznych prírodných materiálov na výrobky. Celkovo to svedčí, že Diring-Jurjach môže byť považovaná za archeologické nálezisko jednej
z najstarších fáz vyrábania zbraní primitívnym človekom.
Ak porovnáme tieto nálezy s vykopávkami vo východnej Afrike, môžeme predpokladať, že výskyt Homo sapiens sa takmer súčasne vyskytoval vo viacerých oblastiach Zeme, na seba nezávislých, čo by sa dalo považovať za špeciálny vesmírny planetárny proces, ktorý nebol
v žiadnom prípade spôsobený iba procesmi prirodzeného výberu.
Z toho dôvodu fenomén Diring-Jurjach je zrejmý: núti zmenu vedeckej vízie o probléme ľudského pôvodu.
V roku 1988 sa v Diringu konala reprezentatívna vedecká konferencia „Únia pôvodného ľudstva vo svetle nových archeologických a antropologických objavov“. Vo svojich dokumentoch uvádzajú, že „…pamiatky Diringovej kultúry starej paleolity, ktorú objavila Prilenská archeologická výprava, sú nielen národným, ale aj univerzálnym celoplanetárnym dedičstvom. Ich komplexná štúdia môže mať významnú nádejnú hodnotu vo svetovej vede o pôvode ľudstva a významne objasňujú myšlienku všeobecných zákonov vývoja celého organického sveta.“
Tak prečo sa o tom mlčí, si už viete odpovedať sami.
Zdroj: geocaching.su