Kategórie
Kultúra

Koľadov Dar

     Slovanský védický kalendár nám venoval Koľada

Vo Wikipédii sa píše, že: „Kalendárom rozdeľujeme čas do väčších celkov podľa zvolených, spravidla astronomických kritérií súvisiacich
s obehom Mesiaca okolo Zeme (jeden mesiac) a Zeme okolo Slnka (jeden rok). V minulosti sa používal Juliánsky kalendár, neskôr, od roku 1582, sa postupne po celom svete zaviedol Gregoriánsky.
My Slovania sme mali za dávnych čias niekoľko foriem a druhov kalendárov, a nie všetky sa zachovali. Ten, ktorý sa zachoval
do dnešných čias, je zo všetkých najpresnejší, pretože nevychádza
z astronomických udalostí, ale z prírodných zákonitostí. Za tých niekoľko tisícok rokov, čo sa náš slovanský kalendár používa, neutiekol ani o jediný deň, čo o ostatných kalendároch sa to povedať nedá. Veď nie nadarmo sa z neho prevzali niektoré sviatky, ako napr. Deň Morény, čo sú Fašiangy či deň Boha Kupalu, ktorý sa stal dňom Jána Krstiteľa.
Tento kalendár nám podaroval Boh Koľada (preto Koľadov Dar) asi pred 8500 rokmi, aby zachránil ľudstvo pred duchovným vymretím. Zhromaždil okolo seba 60 vyšších Žrecov rôznych slovansko-árijských národov, ktoré sa presídľovali na západ, a učil ich Védickému poznaniu, prikázania a radil im. Vysvetlil im všetko o čase a aké premeny od neho treba očakávať. Veď je Bohom, Vyšším Bohom, ktorý riadi Veľké Premeny v živote Rodov Veľkej Rasy a potomkov Nebeského Rodu.
Večná sláva Koľadovi!

zdroj: internet
wikipédia

 

1 odpoveď na “Koľadov Dar”

Oceňujem, že aj kopilot z umelej inteligencie prináša informácie o Koľadovom Dare. Len by som prosila zodpovedných za tieto stránky, aby priblížili mladým ľuďom starodávne názvy či pomenovania „detailov“ tohto „nášho“ sveta z hmoty a času a ľudského ducha -konkrétne hlavne „uzavretie mieru v Hviezdnom Chráme“. Toto znie dnešnému človeku mysticky.
V skutočnosti to nie je žiadna mystika ale vedecký termín nazývaný dnes Bod Nula. Terajší astronómovia zistili, že do Bodu Nula svojho času sa Zem vrátila 23.9.2017 n.l. po „asi“ päťťisíc rokoch – bolo to presne 5760 rokov v deň jesennej rovnodennosti.
V taký Deň bol „uzavretý mier“ medzi denným svetlom a nočnou tmou – od toho dňa začal rátať boh Koľad starým Slovenom kalendár v Kruhu Života a Smrti – Dvoch plus-mínus polovíc celku 9.(5760) rokov = 2(25920) rokov od nuly k nule 24.00 hodín denne „na Zemi tak ako na nebi“ v dráhach hviezd, ktoré sa zdanlivo krútia okolo nás v kruhu 5760 rokov – to je 4(1440) rokov – ale nekrútia sa TEMPOM Zeme okolo žiadnej inej planéty.
Koľad vyrátal rovnakú dĺžku slnečno-lunárno-hviezdneho časokruhu Zeme od nuly k nule 24.00 hodín denne aký vyrátali starí Egypťania 9-mi číslami – ktoré im daroval boh Usir do starej 12-60 zostavy boha-kruhu Času Urobora. Kreslili ho ako Hada skrúteného v kruhu (Číňania mali Draka). Boh času Uroboros si musel odhrýzať chvost lebo na matematickej svätej“ zemi štvorca „svätého čísla 12“ – t.j. v štvorcovej ohrade kruhu-nuly pri 9-tich číslach v priestore „medzi Zemou a nebom“. To je časopriestor 2(12.00) hodín = 1440 minút denne – dnes nazývaný HRANICA vesmíru vo výške 360 km nad zemským rovníkom. V tomto priestore môžu narásť len tri nuly „konečnému číslu“ 144000 podľa Zákona Ten Ktorý Je a vládne „na Zemi tak ako na nebi“ v dráhach hviezd.
Zo Zákona Čísla Nula v časokruhu Zeme sa už v starom Egypte stal tajný boh egyptských kňazov a v Novej ríši ho veľkňaz Slnka Achnaton povýšíl na „jediného skutočného boha-záhadu“. Konkurenční kňazi zvrhli Achnatona z trónu a v novej západnej civilizácii sa začalo vedecké pátranie po tomto tajomnom „svätom“ bohu najvyššie zasvätených kňazov. Starí Gréci nazvali grafický obraz toho egyptského boha GEO-metrická Veličina Nula a v kresťanstve sa stal Jediným Bohom s „tvárou ukrytou v kruhu“.
Koľadov Kalendár Kruhu Života 144 rokov pridáva každých 16 rokov 4 dni, tento kruh sa krúti donekonečna v pravom uhle GE-Veličiny Nuly 4(90) stupňov rovnako ako presne vyrátaný nový egyptský kalendár 7 dňových týždňov v 12-tich mesiacoch roka v štyroch ročných obdobiach. Starý egyptský kalendár mal najprv 8-dňové týždne v troch ročných obdobiach ale matematicky v ňom nevychádzali lunárne okruhy – nový egyptský kalendár darovala Kleopatra Cézarovi ako kruh 4(365) dní +1440 minút. Teda každý štvrtý rok pridávaný jeden „prestupný“ deň. To je v hviezdnom kruhu-nule Času Zeme to isté ako Koľadove pridávané 4 dni v Kruhu Života 144 rokov.
Otázkou ostáva PREČO slobodomurárska Francúzska akadémia pri zavedení desiatkovej matematiky ponechal ČAS Zeme v uzavretom kruhu-guli 5760 rokov.
Marta Slezáková
—————
Poznámka redaktorom: Internet mi pred pár dňami ponúkol „kopilota“ a zablokoval moju adresu. Chce odo mňa aby som sa „prihlásila“ a ja, stará osoba (86) dávno som zabudla heslo a dostanem sa k nej až zoženiem niekoho kto mi ju znova otvorí. Toto som vám napísala ak by ste chceli so mnou komunikovať – pár dní potrvá kým niekoho dotiahnem k môjmu počítaču. M.S.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *