Kategórie
Príroda a zdravie

Ťažké kovy a ich vylučovanie

(detoxikácia ťažkých kovov)
Výňatky z prednášky Dr. med. Dietricha Klinghardta M.D. Ph.D. a Dr. Patricie Kane Ph.D.  v  ETH Zürich

„Som veľmi rád, že za posledné 4 roky vo svete enormne vzrástol záujem o problematiku toxicity ťažkých kovov. Keď som pred 15 rokmi začínal, cítil som sa ako sám vojak v poli. Poznal som len pár ľudí, ktorí sa zaoberali týmto problémom z klinického hľadiska. Medzitým sme získali nové znalosti a dosiahli nové skúsenosti, a preto ma teší, že vám tu môžem porozprávať, kam sme sa v danej problematike dostali.

Pri chronických ochoreniach veľkú rolu v našom tele hrajú ťažké kovy, ako napr. pri chronickom Morbus Crohn, (Crohnova choroba),
pri
chronických bolestiach chrbtice, lymfatickej leukémii, atd. Preto nikdy nezabudnite, že otravy ľudského tela ťažkými kovmi vedú
ku chronickým infekciám
, a až potom plesne, baktérie, mykoplazma a vírusy. Symptómy, ktorými pacient trpí, sú často vyvolávané infekciami. Najväčšia  chyba, ktorú medicína robí, je tá, že infekcie sú liečené bez toho, aby sa predtým toto prostredie zmenilo vylúčením ťažkých kovov.
Klasická medicína potvrdila, že my všetci máme v telách nahromadené neurotoxíny a tieto spolu pokope majú synergetický efekt. Aby som vysvetlil slovo „synergia“, použijem krátky príklad:

Príklad č.1: mačka je cez noc zavretá v obchode s porcelánom a vy sa ráno prídete pozrieť, koľko škody narobila. To je ortuť.

Príklad č.2: pes je na noc zavretý v obchode s porcelánom. To je poškodenie tela výparmi z benzínu.

Synergia je, keď psa s mačkou naraz zavriete na noc do rovnakého obchodu  s porcelánom. Je to jasné? Pre synergiu v toxikológii  platí, že 1+1 = 1000. A to je naozaj veľmi dôležitý princíp!

Ale platí to aj naopak. Ak z tela odstránime ortuť, ďalšie toxíny telo opúšťajú takmer samy od seba. Ale keď najprv ortuť neodstránime, ďalšie toxíny sa musia odstraňovať jednotlivo.

Neurotoxíny sú v prvom rade nervové jedy, a až potom karcinogény. Pečeň ich neustále vylučuje cez žlčník do čriev, kde sa opäť úplne reabsorbujú. Takto dochádza k nekonečnému cyklu, ktorý udržiava telo v chronickom ochorení. Ak by sa však podarilo dostať do čriev látky, ktoré na seba naviažu neurotoxíny, tento kolobeh by sa prerušil, nastala by masívna redukcia jedov a tak dôjde  k rýchlemu vyliečeniu i z veľmi vážnych chorôb.
K tomuto účelu používame riasu  chlorella. Dnes vieme, že ju musíme dávkovať 4x denne, avšak pri vážnych  zdravotných  ťažkostiach sú dávky omnoho vyššie. Začíname so 4 až 5 gramami  4x denne
po dobu 4 až 6 týždňov.
Počas 6-tich týždňov sa množstvo cirkulujúcich neurotoxínoch zredukuje o 90%. Je potrebné však dodržiavať princípy detoxikácie: oddialiť pacienta od zdroja jedu, ako napr. odstránenie amalgámových plomb zo zubov, lebo obsahujú 50% ortuti, ktorá sa pomaly vstrebáva do mozgu.

Dnes neexistuje ryba, ktorá by neobsahovala ortuť a ďalšie jedy. Je to veľmi smutný fakt, ktorý predpovedá koniec našej civilizácie tak, ako ho dnes poznáme. To platí aj pre hovädzie, či iné mäso. Je plné herbicíd, pesticíd a iných chemikálií. Takže, inak povedané, podľa toho, čo jete, sa vlastne rozhodujete, na čo zomriete: či na roztrúsenú sklerózu alebo na rakovinu prsníka. Byť vegetariánom tiež nie je východiskom, pretože rastliny taktiež prijímajú škodlivé látky a sú osmoticky spojené s prostredím.

Tak ako existuje synergetický efekt medzi ťažkými kovmi a ostatnými jedmi, tak existuje synergetický efekt medzi efektívnymi liečebnými metódami.
Niektorí ľudia jedia medvedí cesnak, ale v stolici sa ortuť neobjaví. Alebo masívne dávkujú chlorellu a zbytočne čakajú na vylúčenie ortuti. Ale ak si dávkujú koriander, chlorellu a medvedí cesnak naraz, veľké dávky ortuti sa uvoľňujú cez dýchacie cesty, kožu, stolicu a moč. Ak však jedna zložka chýba, z tela sa nevylúči nič!!! Synergetický efekt medzi liečebnými metódami.

Autizmus u detí sa každých pár rokov zdvojnásobuje.  Ako už dnes vieme, autizmus má mnoho spoločné s črevnými baktériami. Čo za týmto javom stojí, je poškodenie nervového systému očkovaním a ťažkými kovmi. Liečba je vždy rovnaká. Vylúčime z detí ťažké kovy a skorigujeme mastné kyseliny (poškodenie ťažkými kovmi pozorujeme aj v metabolizme mastných kyselín). Všeobecne pre detské choroby platí – vylúčiť ťažké kovy, práca s homeopatiou a úprava stravy. Pri terapii neurologických chorôb detí dávam 6 gramov chlorelly 4x denne, tj. cca 24 tabletiek. Táto dávka sa osvedčila ako štandardná dávka
na odstránenie cirkulujúcich toxínov. Tak sa vzpamätá a znormalizuje črevná flóra a všetky anaeróbne zárodky, ktoré sú pri autizme uzatvorené a postupne miznú.
Autizmus, epilepsiu a poruchy učenia malých detí liečime jednoduchým spôsobom: podávaním chlorelly a medvedieho cesnaku.

Hlavným problémom detoxikácie ťažkých kovov je ten, že keď ľudia začnú naozaj efektívne detoxikovať, infekcie, ktoré sú v tele, začínajú byť aktívne. Pri tomto probléme skončilo s detoxikáciou mnoho ľudí, mnoho liečiteľov a pacientov napriek tomu, že o tom predtým vedeli. Zostanú prekvapení, spanikária a robia všetko možné, len sa ďalej konzekventne neliečia. Jednoducho, v priebehu každej detoxikácie príde fáza, kedy sa chronická infekcia, ktorú všetci máme, prejaví. Keďže som klasický lekár, k liečeniu týchto infekcií používam jedine klasické biologické postupy – nasadím antibiotiká alebo antivirálné prostriedky.

Neexistuje detoxikácia, počas ktorej by sa infekcia  neprejavila! Najčastejšie prejavy:
– zastretý zrak,
– bolesti hlavy,
– bolesti obličiek,
– riedka stolica,
– bolesti svalov,
– chronická únava,
– celková bolesť a slabosť,
– obnovenie choroby, ktorú mal človek predtým.
Najkrásnejšie na tom však je, že sme sa zbavili ťažkých kovov. Preto ďalší krok spočíva v liečení týchto infekcií. Teraz to bude ľahké, pretože infekcia bez prítomnosti ťažkých kovov ľahko reaguje
na biologickú terapiu. Bez odstránení ťažkých kovov infekcie sú neliečiteľné!!!

A teraz trochu štatistiky, ktorá vám vyrazí dych. Pred niekoľkými rokmi bolo prevedené epidemiologické štúdium, v ktorej boli skúmané kostry ľudí, ktorí zomreli pred 400 až 500 rokmi. A potom skúmali kostry staré 10 rokov. Výskum sa uskutočnil v roku 1997 a istilo sa, že obsah olova v našich kostiach je 500 až 1000 krát vyšší než bol pred 400 rokmi. 500 až 1000 krát!!

Vieme, čo taká otrava olovom spôsobuje, aký veľký vplyv má
na mozog a duševný vývoj detí a hlavne vývoj ich inteligencie je značne obmedzený. V kostiach táto otrava spôsobuje poruchy v tvorbe krvi, a teda leukémiu, anémiu, lymfómy a ďalšie nádory hematopoetického systému. Za posledné roky som liečil mnoho pacientov s lymfómom injekciami DMPS. To bolo ešte predtým, než som poznal ďalšie možnosti. Teraz stačí vylúčiť ťažké kovy z tela a všetci sa uzdravili. Napriek týmto vynikajúcim výsledkom som neustále udivený, ako dlho to trvá, než sa nejaká správna vec presadí napriek tomu, že som to prezentoval na mnohých veľkých kongresoch.

Olovo pochádza z obdobia, kedy bol benzín olovnatý. Taktiež olejové a latexové farby boli olovnaté. Dnes sa človek snaží olovo eliminovať. Stalo sa ale toto: z benzínu bolo olovo odstránené a namiesto toho, aby sa zabránilo klepotaniu motora, pridala sa celá teda chemikálií, ktoré sú ale vysoko karcinogénne. Z blata do kaluže. Presedlali sme z neurotoxínov na karcinogén. Môže sa to i ľahko dokázať. Existuje krásna krivka, ktorá dokazuje, ako dramaticky stúpol počet rakovín
od tej doby, čo sa z benzínu odstránilo olovo.

60% mozgu sa  skladá z tuku – z mastných kyselín. Preto musíme tuky nebo oleje znovu a znovu doplňovať, lebo sú dôležitou zložkou  veľmi zraniteľného mozgu. Doplňujeme ich preto, aby sme napravili škody spôsobené ortuťou, pretože metylortuť je rozpustná v tukoch. Mozog môžeme opraviť a obnoviť. Aj u veľmi vážnych chorôb!!!

V USA máme enormný  nárast ľudí s diagnózou Parkinsona, MS, ALS, autizmu, mozgových poranení a s mnohými inými chorobami dnešnej doby. Tieto choroby odvážne atakujeme a u pacientov často pozorujeme dramatické zlepšenie. Mnoho doktorov používa princípy, ktoré sa odo mňa naučili. Otrava ortuťou poškodzuje tuky v bunkovej stene. Zvieracie tuky, taktiež maslo a smotana, majú vysoký obsah nasýtených mastných kyselín a tie bunkám dávajú svoju stuhlosť, svoju formu, pretože i to je dôležité, že bunky potrebujú taktiež elasticitu a fluiditu, čo dosiahnu nenasýtenými mastnými kyselinami, ktoré sa nachádzajú napr. v slnečnicovom oleji, v ľanovom oleji, v rybách, semenách olejnatých plodín, orechoch.

Jedna mastná kyselina, ktorá má v Európe neprávom veľmi zlé meno, je kyselina arachidonová (- štyrikrát nenasýtená esenciálna mastná kyselina). Nachádza sa hlavne vo vajíčkach, v syroch a v masle. V skutočnosti je to tá najdôležitejšia kyselina zo všetkých, pretože kontroluje všetky ostatné.

Pokiaľ sme otrávení ortuťou, naše telo vo zvýšenom množstve vylučuje mastné kyseliny Omega-6,  a tým aj o kyselinu arachidonová. A teraz trochu biochémie. Existujú dve rodiny mastných kyselín: Omega-6 a Omega-3.
Vo vnútri  Omega-6 mastných kyselín existujú dve rodiny:
1. rodinu tvoria bodliakové, slnečnicové a pupalkové oleje, a sú zodpovedné za komunikáciu medzi bunkami, sú niečo ako listy či
e-maily. Táto pošta sa uskutočňuje pomocou molekúl kyseliny arachidonovej, a pokiaľ vám tieto tuky v potravinách chýbajú, alebo chýbajú kvôli ortuti v tele, medzibunková komunikácia nefunguje, alebo sa úplne zrúti.
2. rodina sú mastné kyseliny arachidonovej, ktoré sa nachádzajú hlavne v masle, vo vajciach a v živočíšnych produktoch.

Mastné kyseliny Omega-3, kyselina linoleová, ľanový olej a EPA (kyselina eikosapentaenová) z lososového oleja a DHA (kyselina dokosahexaenová) sú súčasťou rybieho tuku. Rovnováha
medzi týmito obidvomi rodinami je bezpodmienečne nutná, pretože bez nich niet mozgovej aktivity. Preto tento poznatok pri liečbe,
pri diéte, alebo či ste vegetariáni a vegáni, je najdôležitejší.
Dr. Sholomo Yehuda doporučuje pomer medzi týmito druhmi olejov
4 : 1 (4 diely omega-6 a 1 diel omega-3), čo vďaka našim testom a pozorovaniam potvrdzujeme. Takýto olej si môžete i sami namiešať. Zmiešajte 4 diely slnečnicového oleja s jedným dielom ľanového a pridajte si to napríklad do šalátu (ľanový olej má taký istý obsah omega-3 mastných kyselín ako lososový olej). Je však potrebné vedieť, že medzi týmito olejmi existuje kompetitívne (súťaživé) potlačovanie, čo znamená, že pokiaľ si dáme príliš veľa omega-3, Omega-6 budú potlačované. Upozornenie: olivový a repkový olej neobsahujú esenciálne mastné kyseliny!

Ďalším krokom po dodaní je ich trávenie. Na to je potrebný enzým pankreasu, lipáza, potom musí byť prítomná žlč, ktorá mení tuky
na vodu rozpustné, aby sa mohli vstrebať, lebo pre telo
vo všeobecnosti je dosť komplikované tuky prijať. A hlavne u tých ľudí, ktorí sú preplnení toxickými kovmi, pankreas a žlčník vôbec nefungujú.

Pár slov o žlčníku. Cez žlčník sú vylučované jedy prijaté zo životného prostredia, ale i časť kovov. A je potrebná k absorpcii olejov, ktoré potom opravujú poruchy nervového systému.

Často s úžasom sledujeme, čo sa deje s našimi neurologickými pacientmi, keď prestanú prijímať v strave uhľohydráty, teda chlieb, zákusky, torty, sušienky, cestoviny, ryžu a všetky ostatné alternatívne obilniny. V prvej fáze, kedy sa snažíme stabilizovať pacientov s ALS, MS alebo deti s ťažkými kŕčmi – preč s obilninami! Jedzte len zeleninu, k tomu trocha mäsa, rybu alebo vajíčka.

Niacin je vitamín B3. Kyselina nikotínová je s niacinom úzko príbuzná. Fajčiari jej majú pomerne nedostatok, a keďže sa nachádza
v cigaretách, musia fajčiť, lebo cítia nedostatok vitamínu B3.
U hyperaktívnych detí používame tzv. „nikotin touch“, ktorý fantasticky funguje.

 V USA existuje celá rada prípadov detí narodených s autizmom, alebo sa v rannom detstve stali autistami, alebo trpia inou neurologickou poruchou, a to v dôsledku otravy ortuťou, alebo otravy  metylortuťou. Typickou črtou takýchto detí je veľmi svetlá pokožka, lebo hemoglobín sa viaže nie na železo, ale na ortuť. U tejto formy autizmu je to tak, že inteligencia detí je často normálna, ale vnímanie sveta, ako zrak, sluch, čuch a chuť, sú úplne odlišné.

Abnormálne tuky sú tuky s dlhým reťazcom. Ako náhle sa stávame toxickými, začína sa produkcia týchto tukov. V okamžiku, kedy sa stávame toxickými, začína produkcia týchto tukov. Tieto tuky však môžu pochádzať i z našej stravy, napr. podzemnicový olej, maslo
z búrskych orechov, taktiež sem patrí horčica, repkový olej. Sú to potraviny, ktoré sú pre týchto pacientov nestráviteľné, alebo dokonca smrteľné. Cieľom terapie je spálenie týchto tukov s dlhým reťazcom, obnovenie tukov s krátkym reťazcom a esenciálnych tukov, a potom vytvorenie rovnováhy medzi rôznymi tukmi, ktoré doplňujeme k jedlu. Najdôležitejším opatrením je odstránenie všetkých obilnín obsahujúcich lepok a všetkých produktov z kravského mlieka. U detí najprv zmeníme stravu a až potom začneme s detoxikáciou. Vďaka tejto metóde sa nám podarilo uzdraviť 14 detí s autizmom. Máme i mnoho pacientov s MS, ALS a Parkinsovou chorobou, ktorí sa uzdravili.

A teraz ešte pár informácií na tému ťažké kovy.

Najnebezpečnejšie sú výpary ortuti z amalgámových plomb. Vypočítalo sa, že v priebehu siedmych rokov sa z jednej plomby vyparí polovica ortuti, 80% zostáva permanentne v nervovom systéme.
Jedna plomba v priemere váži 500 mg (1000 mg = 1 g). Nie je neobvyklé, že v jednej takej plombe je aj 500 mg ortuti. Pri metylortuti smrteľná dávka je cca 1g. To znamená, že dve plomby obsahujú
na zabitie človeka dostatočné množstvo ortuti, pokiaľ by došlo k jeho okamžitému uvoľneniu. Prežívame preto, lebo uvoľnené množstvá ortuti telo dokáže ako tak rozdeliť a uložiť. Ortuť do lymbického systému, kde sídlia naše emócie, privádza miecha. Z toho dôvodu vznikajú emocionálne poruchy, ako závislosť (napr. fajčenie), perverzita… Preto vieme, že fajčiarstvo je často následok otravy ortuťou.
Ortuť sa absorbuje membránami v ústach. Ústnymi sliznicami sa dostávajú k nervom, ktoré sú v slizniciach, a odtiaľ sa okamžite dostávajú k mieche a do mozgu. Ak niekto ešte nemá žiadnu amalgámovú plombu a tá mu je vložená, trvá to asi 48 hodín, aby sa mozog naplnil ortuťou.
Prehĺtanie ortuti v podobe malých čiastočiek, ktoré sa vytvoria opotrebovaním plomby, nie je tak škodlivé, lebo z čreva do krvi sa vstrebá asi len 5 – 7 %. Čo je horšie, baktérie v ústnej dutine a
v črevách menia ortuť zo zubných výplní na metylortuť, ktorá je 50x jedovatejšia/toxickejšia ako ostatné formy ortuti. Veda prehliadla fakt, že ortuť, ktorá sa uvoľňuje z našich plomb, naše vlastné baktérie menia na metylortuť. Teda tí, ktorí majú amalgámové plomby, sú otrávení metylortuťou, a tým aj ich deti.

Teraz vysvetlím, prečo ľudia škrípu zubami. Trojklanný nerv inervuje všetky zuby. Ortuť, ktorá je požitá, putuje k nervu ganglion trigemin. Tento inervuje nielen zuby, ale i najrôznejšie čeľustné svaly. Tie, ktoré spôsobujú kúsanie a škrípanie zubami. To je väčšinou známka otravy ganglionu trigeminu ortuťou. Ak sa takémuto človeku detoxikuje ústna dutina, prestane zubami škrípať.

Čím vyššie postavenie v potravinovom reťazci má ryba, tým viac v sebe hromadí jedy zo životného prostredia, a to približne faktorom 200. To znamená, ak malú rybu, ktorá má v sebe ortuť
v množstve 1,  zožerie väčšia ryba, potom jej množstvo ortuti bude 200! A pokiaľ budeme toto ďalej počítať cez 20 generácií, skončíme
pri žralokovi alebo kosatke. Veľryby sú nádherné cicavce, ktoré sú
pred vymretím, spôsobeným otravou ortuťou.

Forma ortuti, ktorá je pre nás najjedovatejšia, sú výpary metalickej ortuti, ktoré sú absorbované priamo sliznicou, a potom nervami a pľúcami pretvorená na metylortuť, ktorá je transportovaná priamo do vnútra buniek, kde zostáva. 

Ortuť je nervový jed, nie je to karcinogén. Zistilo sa, že najvyššia koncentrácia ortuti je v mozgu. Fybrocyty, ktoré sú otrávené ako prvé, prekonajú zábranu, ktorá chráni mozog. Takto sa poškodí ochrana mozgu. Takmer všetky choroby nervového systému, ktoré sú známe, primárne nie sú spôsobené ortuťou v mozgu, ale sekundárnymi jedmi a infekciami, ktoré sa následne do mozgu dostanú. Preto súpis symptómov spojovaných s ortuťou je tak obsiahly!

Ortuť sa v tele ukladá tam, kde sa normálne vyskytujú minerály.
V podstate aj ortuť je kov, ako selén, meď či zinok, teda tie „dobré“ kovy. Pokiaľ naplníme telo až do saturácie hodnotnými minerálmi, kalciom, magnéziom, molybdénom, germániom, meďou a zinkom, čiže potrebnými látkami, potom sa na väzbových miestach vytvára istá súťaživosť medzi ostatnými kovmi. Vďaka tejto konkurencii sa ortuť vyviaže z dovtedajších väzieb.
Ak podávame kalcium vo vysokých dávkach, tak vytlačí ortuť. Tá sa uvoľní a pacient okamžite reaguje ako pri otrave ortuťou. Telo sa učí veľmi rýchlo a vyvinie si tak podmienený  reflex: keď príde kalcium, ortuť sa uvoľní. Preto je to dôležité, aby ste to vedeli – každé detoxikačné opatrenie, ktoré funguje, spočiatku telo to zamení
s jedom, poťažmo s ťažkým kovom.

Problém elektrolytov som vyriešil tak, že pacientom podávam koziu srvátku.
Kozia srvátka obsahuje s
topové prvky v relatívne vysokej koncentrácii a obsahuje taktiež kalcium a horčík. Je tam všetko, čo potrebujeme. Aj voľné aminokyseliny, ktoré sú pri detoxikácii dôležité. Žiadny iný produkt nie je v detoxikácii tak efektívny. Denne 2 poháre srvátky. S tým dokážete absolvovať kompletnú detoxikáciu. Keď
k tomu pridáme chlorellu, požadovaný efekt sa ešte viac prehĺbi.
Ďalej podávame koriander a medvedí cesnak v relatívne vysokých dávkach. Tak sa v črevách pochytajú toxíny, pretože väčšina z nich tadiaľ opúšťa telo. Chlorella je naša hlavná metóda. Ak pacient chlorellu neznáša, našli sme niekoľko iných variant ako náhradu:
1. kyslá kapusta. 4x denne 2 polievkové lyžice. V kyslej kapuste sa nachádza veľa methiónu. Je to aminokyselina, ktorá tiež detoxikuje. Skladá sa z mnohých vlákien, ktoré na seba viažu ťažké kovy.
2. jablčný pektín. Denná dávka pozostáva z jednej vrchovatej čajovej lyžičke.
3. chitosan. Tiež viaže na seba ťažké kovy. Je to hmyzí skelet, exoskelet (pancier u mäkkýšov), je súčasťou húb a rias. Veľmi sa používa hlavne v ázijských štátoch, majú s tým veľmi dobré výsledky.

Okrem toho pracujeme s ďalšími substanciami:
DMPS – je sírna látka, ktorá na seba pevne viaže meď, kadmium, olovo, ortuť. A to sú tie hlavné kovy, o ktoré hlavne ide.
Vitamín C vysoké dávky 2x týždenne u pacientov s akútnou otravou je stále najistejšia detoxikačná metóda. Síce je pomalá, ale nie je nebezpečná.
Glutathion sa používa pri neurologických ochorení. Hlavne
pri Parkinsonovej chorobe máme s ním vynikajúce výsledky. Začíname pri 300 mg denne a túto dávku zvyšujeme až na 1800 – 2500 mg denne. Pri Parkinsonovej chorobe pôsobí takmer okamžite už po prvom strieknutí prvej dávky. Je to absolútna novinka, ešte neexistuje k tomu žiadna literatúra, ale pacient odchádza z ordinácie veľmi často normálne. Tento efekt však nevydrží dlho, ale asi 18 – 20 hodín, potom sa opäť vráti predchádzajúci stav. Preto sa musí podať ďalšia injekcia. Ak sa v liečbe bude pokračovať, odstup medzi injekciami sa bude predlžovať, až nakoniec sa pacient  uzdraví.
Prezradím vám tajomstvo: môžete to použiť ako podpornú metódu aj pre pacientov s ALS (s ochorením motoneurónu) a s MS
(s roztrúsenou sklerózou).

Zistili sme, že 95% serotonínu sa netvorí v mozgu, ale v črevách. To znamená, že hormóny: nor adrenalín, všetky neurotransmitery, ktoré prichádzajú s pocitom „cítiť sa dobre“, sa väčšinou tvoria nie
v mozgu, ale v črevách!
  Preto som si položil otázku, či aj otrava ťažkými kovmi je nielen v mozgu, ale i v črevách. Prebral som teda metódy z neurálnej terapie a DMPS som vstrekoval miesto vnútrožilne segmentálne priamo okolo pupka. Keď som DMPS pichal do žily,
v moči pacienta sa objavilo len 2 mg ortuti, čo je veľmi málo. Potom som to vyskúšal do brucha, a von močom vyšlo viac ako 1500 mg ortuti!!! Keby niekto toto množstvo ortuti vypil, okamžite by zomrel.  Toto viedlo k poznaniu, že pre detoxikáciu potrebujeme často veľmi malé množstvo vylučovacích látok, ktoré ale vstrekujeme presne tam, kde sa otrava nachádza namiesto toho, aby sme takto zaťažovali celé telo.

Ortuť sa viaže aj na glutathion:
(https://www.vyzivovy-doplnok.sk/glutation/). Glutatión je prirodzený antioxidant, ktorý sa vyskytuje v našom tele. Výhodou tejto látky je, že viaže na seba aj metylortuť – najjedovatejšiu formu ortuti. Podáva sa ihlou alebo i orálne.

S glutatiónom máme dobré výsledky pri liečení astmy, aj keď liečba je o niečo zložitejšia a náchylná na rôzne chyby. Metóda, ktorú používame už dva roky a po 3 týždňoch vedie k vyliečeniu, je takáto:
1 ampulka denne selenasu 100 mg selen (biosyn) Rp
do rozprašovača a jednu ampulku inhalovať. Po troch týždňoch je astma preč.
Ešte sme nezažili, aby niekto nevyzdravel. Takto by astma mohla byť minulosťou.

Malé zhrnutie.
Chronicky chorí ľudia sú otrávení ťažkými kovmi. Ortuť sa nachádza i v nádoroch. Pri vzorkách tkanív je nutné dávať pozor, aby boli bezprostredne uchovávané v chlade, lebo ortuť sa pri izbovej teplote vyparí. Potom prejdeme k našej metóde: chlorella, koriander a medvedí cesnak. Prípadne ďalšie substancie (oleje, atď).
Vegetariáni a vegáni sa dajú veľmi ťažko detoxikovať, pretože im často chýbajú aminokyseliny, ktoré sú nevyhnutné pre transport ťažkých kovov. Existuje mnoho prípadov, kedy si ľudia nechali odstrániť amalgámové plomby, pretože si povedali, že teraz urobím všetko správne, vyčistím si telo a budem sa 2 týždne postiť. A to je často pred-príbeh ochorenia ALS a MS, pretože v krvi chýbajú aminokyseliny, ktoré by naviazali dostatočné množstvo.    

Ešte niekoľko tipov:
Karnozín je antioxidant, ktorý je fantastický pri glaukóme (zelený zákal), katarakte (šedý zákal) a zákale šošovky. Takmer všetky zákaly šošovky zmiznú, ak sú spôsobené prítomnosťou ťažkých kovov. Dá sa kúpiť aj ako očné kvapky.

Sauna-terapia. Terapia saunou je stará a pomerne známa. Avšak je to dvojstranný meč. Je nepochybné, že v saune vďaka infračervenému žiareniu sú kovy a jedy vysoko mobilizované, ale nie sú vylučované. Aby mohli vyjsť kožou von, musia najprv fungovať potné žľazy.
Potné žľazy sú často zaťažené ťažkými kovmi, preto nefungujú a tak sú mobilizované kovy a jedy presunuté dovnútra. Aby sauna bola úspešná,  je nutná niekoľkomesačná tzv. predliečba našim programom. A až potom môžete k tomu nášmu základnému programu pridať saunu-terapiu v dĺžke 2 – 3 týždne 1 hodinu. Najlepšie by bolo, keby si pacienti kúpili infračervenú kabínu a chodili do nej každý večer na 20 minút.

Chitin v kapsliach zabezpečí silnú detoxikáciu v črevách, ale nie všetci ju dobre znášajú.

MSM (skratka pre Metylsulfonylmetan), alebo tiež organicky viazaná síra. MSM je prirodzená bioaktívna forma síry, ktorá sa vyskytuje
vo všetkých živých organizmoch. MSM obsahuje takmer 34% elementárnej síry. Vyskytuje sa tiež v dažďovej vode, v čerstvom ovocí a zelenine. MSM je ale prchavá látka, ktorá pri príprave potravy (ohrievaní) alebo pri dlhšom skladovaní vyprcháva. MSM je obľúbený hlavne pri chronickej únave a chronických bolestiach.

Kyselina alfa-lipoová sa vo svete stala zlatým štandardom
pri detoxikácií ťažkých kovov. Dávkovanie: pre dospelých 300 mg 4x denne, pre deti 100 mg 4x denne. Kyselina alfa-lipoová má úžasný efekt pri detoxikácii pečene. Je dôležité, aby sme dávkovanie presne dodržiavali, lebo stačí raz vynechať, kovy sa opätovne presunú späť
do mozgu. Keď ju však podávame 4x denne, nestane sa to.

Selén má dvojitú tvár. Selén je potrebný pri detoxikácii, avšak väčšina ľudí trpí na jeho nedostatok. Ale ak podáme príliš veľa selénu, ortuť sa v mozgu zafixuje. Selén má veľmi úzky terapeutický priestor, ale keď je ho mnoho, môže dôjsť k otrave selénom. Výhodou je, že vírusy sa
pri prítomnosti selénu nerozmnožujú.
Preto počas detoxikácii selén nepodávam často, ale až pri fáze likvidácie vírusov. A znova ďalší tip pre vás: pomocou vysokých dávkach selénu môžete zastaviť takmer každú rakovinu. Musíte akurát nájsť tú najvyššiu možnú hladinu selénu, pri ktorej ešte nie je pacient ním otrávený, pretože pri malých dávkach toto liečenie nefunguje. Túto dávku je najlepšie zistiť tzv. kineziologickým testom.“

zdroj : sila-pro-zivot.cz

7 odpovedí na “Ťažké kovy a ich vylučovanie”

Pred 2-3 týždňami som si zadovážil tinktúru „medvedí cesnak“ Vždy keď idem do bio-obchodu nechám sa unášať intuíciou a tým, čo mi povie telo. Mám so sebou takú dohodu už roky a vždy to perfektne funguje.
Pred včerom som ostal lezať v posteli s tým, že mi začalo dunieť v hlave, bolelo ma celé telo, oči som ani otvoriť nemohol. Nechápal som, čo sa deje, kedže za celé obdobie c…19 mi nič nebolo a bol som prekvapený, že teraz na mňa prišlo niečo, keď moje myslenie a strava su vysoko-vibračné.
Požiadal som vyššie ja o odpoveď.
Dnes som našiel Vašu stránku a ako prvé na mňa vyskočil článok ohľadne detoxu ťažkými kovmi z tela.
Užívam buď chlorelu alebo spirulinu, keď to tak cítim a po prečítaní vašho článku mi to došlo.
Pri zakúpení tinktúri medvedi cesnak beriem ráno aj spirulinu v tej najvyššej kvalite.
Som v procese detoxu. Ďakujem Vám. A nech sa vám darí. Požehnané okamihy všetkým.

Dobrý den, jaká chlorela je ideální od firmy green ways? A medvědi cesnek s koriandr v jaké formě? V tinkturach? Dekuji

Článok hovorí o prednáške lekára a jeho skúsenostiach, poznatkoch a praxe v liečbe chorôb spojených s veľkým množstvom ťažkých kovov v mozgu. Pre telo je jedno, v akej forme sa to podáva, dôležité sú množstvá… Preto odporúčam podávať malé množstvá, nech telo má dostatok času tie ťažké kovy riadne vylúčiť…

Hmm som trochu vystraseny, pod vplyvom vychvalenia selenu som podal vnucatam cca 10-12 rokov dva dni po sebe po hrsti para prechov. Teda kazdy den hrst pre jedneho. Teraz mam priserny strach ci som im neublizil lebo som dodatocne cital o toxicite selenu.
Obavam sa zbytocne ci nie. Dakujem za odpoved

Myslel som vychvalenie selenu v informacnom priestore ,tak som hladal info a nasiel tuto stranku . No ja som skonzumoval zopar baleni para orechov v dlhodobom case a mam pachut v ustach teda uz viem isto ze s tymto koncim. Ostala len obava z poskodenia. Tie deti dostali len tolko ako som pisal. Vdaka za vyjadrenie vopred.

Prepacte , myslel som ze sa pytam lekara co napisal clanok, no je to prepis prednasky co som si vsimol az dodatocne, tak mi asi nebudete vediet odpovedat.
Dakujem .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *