Kategórie
Príroda a zdravie

Slnko a jeho deti.

Z času na čas sa na Slnku objavujú silné erupcie, ale to, čo zistili vedci, mnohých prekvapí. Naše Slnko aj teraz rodí planéty. Tento úžasný proces objavili vesmírni prieskumníci už v roku 2012, ale charakter záhadných zhlukov blízko našej hviezdy nepochopili. Až vedci z NASA zverejnili závery, ku ktorým dospeli počas mnohých rokov výskumu procesu, počas ktorého Slnko formuje nové planéty.

Podľa amerických vedcov Slnko tvorí planéty, hoci sa predtým predpokladalo, že sa objavujú ako dôsledok zhusťovania prachových hmôt okolo novovznikajúcich hviezd. Astronómovia verili, že takto sa vytvára akýkoľvek planétový systém, ktorý sa už nebude nijako vážne meniť. Ako sa ukázalo, toto ani zďaleka nie je realita.

Každá hviezda, teda aj naše Slnko, nielenže rodí planéty, ale v tomto procese pokračuje počas celom svojom mnohomiliardročnom živote. A zhluky  v blízkosti nebeského telesa, pozorované v roku 2012,  nie sú ničím iným ako novozrodené deti Slnka, nové planéty, ktoré sa postupne vzdialia od svojej matky a stanú sa samostatnými vesmírnymi telesami planetárnej sústavy (teda takmer samostatnými, veď čože by s nimi bolo bez Slnka).

Zdroj: kramola.info

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *